Powiat TarnowskiWiadomości

Żołnierze amerykańscy zapoznali się z bronią produkowaną w Tarnowie

We wtorek, 12 kwietnia 2022 r. do Zakładów Mechanicznych „Tarnów” przybyła delegacja ze Stanów Zjednoczonych, w skład której wchodzili reprezentanci batalionu stacjonującego w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach (CPdMZ). Amerykańskiej delegacji przewodniczyła Attaché wojskowy major Elizabeth Evans wraz z przedstawicielami kieleckiego CPdMZ.

Galeria zdjęć <==

Polsko-amerykańska delegacja zapoznała się z potencjałem spółki. Wizytę otworzyła dwujęzyczna prezentacja multimedialna poświęcona profilowi i osiągnięciom firmy. Następnie zaprezentowano gościom wystawę broni, wyeksponowaną na sali wystawowej Showroom. Dalszą część dnia poświęcono zwiedzaniu części produkcyjnej zakładu. Gościom zaprezentowano wydział produkcji uzbrojenia, strzelnicę kontenerową i stację prób.

Broń, którą zaprezentowano gościom w Zakładach Mechanicznych „Tarnów”, jest bardzo zróżnicowana i nowoczesna. Żołnierze zwrócili uwagę na fakt, że w jednej fabryce produkowany jest bardzo szeroki przekrój asortymentu. W portfolio spółki znajduje sie bowiem zarówno broń wyborowa, modułowa i maszynowa, a także różnego rodzaju broń wsparcia, systemy kontenerowe i przeciwlotnicze. Dodatkowo spółka uczestniczy w projektach badawczo-rozwojowych, co świadczy o tym, że jest to zakład o szerokim spektrum działalności.

foto: Aneta Gawle

ZMT /

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Sprawdź także
Close
Back to top button