Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Zderzenie ciężarówki i dwóch busów na A4

Zniszczone dwa busy oraz tarasująca drogę ciężarówka, to efekt porannego wypadku, który miał miejsce na 510 km autostrady A4 w kierunku Krakowa na wysokości Starych Żukowic. W wypadku wzięło udział w sumie 14 osób, z czego 9 trafiło do okolicznych szpitali. Ze wstępnych ustaleń rannym niezagrażanie niebezpieczeństwo utraty życia.

27 kwietnia około godziny 6.30 wpłynęła informacja o wypadku drogowym na tarnowskim odcinku autostrady w rejonie Starych Żukowic. W zdarzeniu drogowym brały udział trzy samochody, w tym dwa busy, w których podróżowało w sumie 13 osób oraz samochód ciężarowy z naczepą.

Z ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że jeden kierowca busa zatrzymał samochód na pasie awaryjnym autostrady na wysokości 510 km, w związku z awarią koła. Podróżujący z nim pasażerowie opuścili pojazd, a kierowca wymieniał uszkodzone koło. Do pojazdu dojechał kolejny samochód bus z przestrzenią ładunkową, w którym jechali pracownicy tej samej firmy i mieli jechać na tą samą budowę. Oba samochodu stały na pasie awaryjnym. Około godziny 6.30 kierowca pierwszego pojazdu skończył pracę i pracownicy wsiadali do jego samochodu. W tym momencie w stojące busy uderzył nadjeżdżający samochód ciężarowy z naczepą wbijając jednego z nich w bariery energochłonne po prawej stronie autostrady, natomiast drugi pojazd został wypchnięty na lewą jej stronę i zatrzymał się na pasie zieleni oddzielające pasy ruchy przy barierach energochłonnych po lewej stronie drogi w kierunku do Krakowa. Samochód ciężarowy „złożył się” i stanął w poprzek nitki autostradowej w kierunku Krakowa, tarasując całkowicie możliwość przejazdu.

W wyniku wypadku do szpitali w regionie tarnowskim trafiło w sumie 9 osób z różnymi obrażeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Wstępne informacje wskazują, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Autostrada w kierunku Krakowa była całkowicie nieprzejezdna do godziny 11.00. Utrudnienia w rejonie wypadku miały miejsce również na nitce w kierunku Rzeszowa w związku z udzielaniem pomocy medycznej poszkodowanym oraz ustawieniu wozów straży pożarnej, policji i karetek pogotowia przy lewej krawędzi drogi.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy zorganizowali możliwość wyjechania z zatoru dla pojazdów osobowych drogą techniczną wzdłuż autostrady do węzła Tarnów-Centrum, dla samochodów ciężarowych i autobusów zostały rozpięte bariery oddzielające pasy autostrady. Kierowcy mogli zawrócić do węzła Dębica, a następnie kontynuować podróż drogą krajową 94 „stara czwórką” do Tarnowa i wrócić na autostradę węzłem Tarnów-Centrum.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Sprawdź także
Zamknij
Back to top button