Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Zatrzymani pseudokibice trafili „za kratki”

W noworoczny trening wtargnęli na stadion Tarnovii Tarnów, przerywając mecz sparingowy, a następnie gonili kibiców, którzy uciekali w różnych kierunkach. Osoby, które nie zdążyły uciec, zostały zaatakowane niebezpiecznymi przedmiotami, którymi napastnicy okładali ich po całym ciele. Teraz siedmiu agresorów zostało zatrzymanych, a troje trafiło na 3-miesięczny areszt. Pozostałe osoby będą odpowiadać z wolnej stopy.

1 stycznia br. podczas noworocznego treningu na stadionie Tarnovii Tarnów zagrali piłkarze związani z tym klubem. W czasie gry w pewnym momencie na stadion wbiegła spora grupa zamaskowanych mężczyzn, wyposażonych w niebezpieczne przedmioty, takie jak drewniane kije, pałki teleskopowe czy młotek. Grupa agresorów zaatakowała obserwujących spotkanie kibiców drużyny Tarnovii. W sumie trzy osoby ucierpiały, okładane niebezpiecznymi narzędziami po całym ciele, ucierpiało w wyniku tego ataku.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zabezpieczyli nagrania monitoringu miejskiego, stadionu Tarnovii, a także zabezpieczyli zdjęcia, które zostały „wrzucone do sieci”. Kilkutygodniowe szeroko zakrojone i żmudne czynności pozwoliły na personalizację osób związanych z tym przestępstwem. Okazało się bowiem, że to nie tylko tarnowianie. Wśród agresorów byli również mieszkańcy z terenu powiatu tarnowskiego. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 18 do 35 lat. Zostały im przedstawione zarzuty udziału w bójce i pobiciu przy użyciu niebezpiecznych narzędzi, które to przestępstwo określone jest w artykule 159 kodeksu karnego, a za jego naruszenie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Siedmiu podejrzanych trafiło do tarnowskiej prokuratury, która wobec dwóch zastosowała środki wolnościowe, a wobec pozostałych wystąpiła z wnioskiem do tarnowskiego sądu o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się częściowo do wniosku prokuratury i zastosował wobec trzech mężczyzn środek izolacyjny, czyli tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Sprawa jednak nie jest zamknięta i w dalszym ciągu tarnowscy policjanci dążą do zatrzymania osób, które brały udział w noworocznym pobiciu kibiców Tarnovii.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button