Powiat TarnowskiSportWiadomości
Trending

Z USA do Aten. Cheerleaderki z Małopolski z kolejnym dofinansowaniem

Marszałek Witold Kozłowski przywitał małopolską drużynę cheerleaderek, które na Mistrzostwach Świata w USA zdobyły brązowy medal. Dziewczęta początkiem roku otrzymały 100% dofinansowanie, dzięki czemu możliwy był wyjazd na międzynarodowe zawody.

W tegorocznych Mistrzostwach Świata wzięło udział 3 tys. sportowców z 51 krajów. Reprezentacja Polski, w skład której weszło 12 Małopolanek po raz pierwszy w historii, uczestniczyła w tych zawodach.

Dla nas to ogromny zaszczyt i satysfakcja, że mogliśmy wesprzeć dziewczęta ze stosunkowo niewielkiej wspólnoty samorządowej, które nie tylko reprezentowały Małopolskę, ale także Polskę, w odległym kraju – Stanach Zjednoczonych. Mało tego, dziewczęta zdobyły na tej dużej imprezie brązowy medal. Gratuluję wam wszystkim bardzo szczerze, trenerom i rodzicom. Ta nasza pierwsza współpraca okazała się bardzo owocna, ponieważ podczas pierwszego spotkania podzieliliśmy się z Panią Agnieszką zadaniami: my sfinansujemy wyjazd, a dziewczyny miały zająć się trenowaniem. W związku z tym, że obie strony wywiązały się z umowy, postanowiliśmy, że samorząd województwa sfinansuje udział drużyny na Mistrzostwach Świata w Atenach, które odbędą się w lipcu tego roku – powiedział marszałek Witold Kozłowski.

Planowany koszt wyjazdu drużyny na Mistrzostwa Europy to ok. 40 tys. złotych.

malopolska.pl

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button