Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Z 2 promilami wracał do domu samochodem

W Tarnowie został ujęty i przekazany policjantom Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie 41-latek, który jechał Fiatem Punto w kierunku centrum Tarnowa. Po zatrzymaniu okazało się, że w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

Przed godziną 20 dyżurny tarnowskiej komendy otrzymał informację od jednego z kierowców, którego zaniepokoiło zachowanie jadącego przed nim osobowego punto. Jego kierowca, co rusz najeżdżał na prawy krawężnik i nie potrafił kontynuować jazdy na wprost. Gdy dojechał do ronda przy ul. Klikowskiej silnik punto odmówił posłuszeństwa i pojazd się zatrzymał. Wówczas świadek podszedł do kierowcy, pomógł mu zepchnąć samochód na chodnik, po czym wyjął ze stacyjki kluczyk. Powiadomiony patrol tarnowskiej drogówki pojawił się chwilę później, a przeprowadzone badanie trzeźwości kierowcy punto, nie budziło już żadnych wątpliwości. 41-latek „wydmuchał” ponad 2 promile.

Z uwagi na stan nietrzeźwości, kierowca stracił swoje prawo jazdy. Został on przekazany osobie wskazanej, a samochód, którym jechał, odholowano na parking strzeżony. Poza opłatami związanymi z holowaniem pojazdu oraz jego parkowaniem, nieodpowiedzialnego kierowcę czekają jeszcze konsekwencje wynikające z wszczętego postępowania karnego. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego, mając powyżej 2 promile, tarnowianin musi licz się możliwością kary pozbawienia wolności do lat 2, wysoką grzywną i 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Tym razem na słowa uznania zasługuje Pan Jakub. To jego właściwa reakcja zapobiegła niebezpiecznym sytuacjom, jakie mógłby spowodować nieodpowiedzialny kierowca punto.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Sprawdź także
Close
Back to top button