Powiat TarnowskiWiadomości

Wyskoczył z okna trzeciego piętra kamienicy

Mocno poobijany i licznymi złamaniami trafił do szpitala 28-latek z Tarnowa po tym, jak wyskoczył z okna usytuowanego na trzecim piętrze budynku w centrum miasta.

We wtorek (28.12. br.) policjanci z komisariatu przy ul. Narutowicza zostali wezwani do interwencji w związku z wypadnięciem mężczyzny przed budynek wielokondygnacyjny. Wstępne ustalenia wskazywały na to, że mężczyzna został wypchnięty lub wyrzucony z III piętra. Ratownicy medyczni zabrali 28-latka do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. Okazało się, że ma liczne złamania i jest mocno poobijany.

Na miejscu pojawili się również policjanci, których zadaniem było ustalenie okoliczności i przyczyn tego upadku. Okazało się, że w mieszkaniu, z którego wypadł mężczyzna, przebywają jeszcze dwie inne osoby w wieku 19 i 21 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani, a śledczy rozpoczęli zbieranie dowodów mogących wyjaśnić przyczyny zdarzenia. W toku postępowania ustalono, że poszkodowany wspólnie z zatrzymanymi przebywał w mieszkaniu wbrew swojej woli i został tam pobity, a wykorzystując sposobność, wyskoczył z okna III piętra, upadając na chodnik. Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie przez prokuratora zarzutów pobicia i bezprawnego przetrzymywania dwóm zatrzymanym, młodym tarnowianom. Dodatkowo usłyszeli oni zarzut posiadania niewielkiej narkotyków. Prokurator wystąpił z wnioskiem do tarnowskiego sądu o tymczasowy areszt, a sędzia, ważąc przedstawiony w postępowaniu przygotowawczym materiał dowodowy, przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button