Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Włamywacz spod Giewontu na gościnnych występach w Tarnowie

Tarnowscy policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego, który w połowie lutego 2022 roku dokonał kradzieży z włamaniem na terenie Tarnowa. Odzyskano część skradzionego mienia.

Pod koniec lutego br. w Tarnowie doszło do włamania do pomieszczeń biurowych jednej z tarnowskich firm. Sprawca ukradł stamtąd kluczyki do samochodów i maszyn budowlanych, a także różnego rodzaju narzędzia. Ukradł także firmowego dostawczego Peugeota i ciężarową przyczepę, na której wywiózł zagęszczarkę, skoczka i agregat prądotwórczy. Łączna suma strat powstałych w wyniku kradzieży została wyceniona na prawie 100 000 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Ich szeroko zakrojone działania szybko pozwoliły na personalizację sprawcy kradzieży z włamaniem. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego. Pod koniec marca br., podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania odnaleziono skradziony samochód. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, gdzie usłyszał 3 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jeden zarzut kradzieży, do których się przyznał. Został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Policjanci komendy miejskiej w dalszym ciągu poszukują pozostałych skradzionych przedmiotów. Sprawca kradzieży z włamaniem stanie przed tarnowskim sądem za przestępstwa kradzieży z włamaniem (art. 279KK) oraz kradzieży (art. 278 KK). Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button