Wiadomości
Trending

Wjechał na przejazd kolejowy pomimo nadawanego sygnału czerwonego

Kierowca osobowego samochodu wjechał na przejazd kolejowy w Woli Rzędzińskiej w czasie nadawania sygnału czerwonego i podczas opuszczania półzapór. Jedna z nich oparła się na dachu pojazdu, a kierowca kontynuując jazdę uszkodził ją i odjechał. Policjanci ustalili sprawcę, ukarali go mandatem i dopisali do jego konta punkty karne.

 

Wjechanie na przejazd kolejowy przy nadawanym synale czerwony jest skrajnie nieodpowiedzialne, może narazić kierowcę i pasażera na utratę zdrowia, życia, a według nowych przepisów stanowi wykroczenie, które jest karane mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i 15 punktami karnym dopisanymi do konta kierowcy.

Do takiej sytuacji doszło 28.12. na przejeździe kolejowym w Woli Rzędzińskiej. Kierowca osobowego samochodu zauważył sygnał czerwony na sygnalizatorze przejazdu kolejowego, ale zatrzymał swój pojazd dopiero tuż przed torowiskiem. W tym czasie jedna z półzapór zaczęła opadać. Oparła się na dachu pojazdu, a kierowca wówczas ruszył, zerwał ją i odjechał. O incydencie został powiadomiony dyżurny tarnowskiej Policji, który skierował do dyspozytora ruchu kolejowego policjantów ruchu drogowego. Po odtworzeniu monitoringu ustalono sprawcę uszkodzenia półzapór. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec Tarnowa, który przyznał się do uszkodzenia szlabanu i przyjął zaproponowany przez mundurowych mandat w wysokości 2000 złotych. Jego konto kierowcy powiększyło się o 15 punktów karnych.

Mężczyzna zostanie jeszcze obciążony przez kolej fakturą za naprawę uszkodzonej zapory. W ciągu kilkudziesięciu minut ruch pociągów na torach w Woli Rzędzińskiej był spowolniony z uwagi na uszkodzenia infrastruktury przejazdu kolejowego.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button