Wiadomości
Trending

Wesprzyj 13 letniego Mateusza Gawina z Tarnowa. Chłopiec choruje na nowotwór złośliwy

Zwracamy się do Wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie dla chorego na nowotwór złośliwy Mateusza Gawina, 13 letniego chłopca, ucznia Szkoły Podstawowej nr 9, mieszkańca Tarnowa. Pomoc zostanie przeznaczona na badania zagraniczne, leki, rehabilitację. Wspólnie pomóżmy mu wrócić chociaż częściowo do zdrowia.

Mateusz urodził się w 2008 r. Jest dobrze uczącym się chłopcem o dobrym i wrażliwym sercu, lubiącym jazdę na rowerze, grę w piłkę i zagłębianie się w tajnikach elektroniki i informatyki.

Historia choroby Mateusza

W lutym 2021 chłopiec zaczął kuleć, więc rodzice udali się z nim do lekarza, który wykonał USG i badanie rentgenowskie nogi. Niestety lekarz zdiagnozował nowotwór. Szybko skierował Mateusza na leczenie do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie potwierdzono jego diagnozę – nowotwór złośliwy osteosarcoma. Nieprzespane noce, strach o syna ciągle towarzyszył rodzicom Mateusza, ale nie poddali się. Kolejne cykle chemii, a potem operacja. Został wycięty nowotwór, a w miejsce wyciętej kości została wszczepiona endoproteza stawu kolanowego i kości udowej. Niestety Mateusz po operacji nie odzyskał czucia w stopie. Po operacji zostały liczne ogniska angioinwazji, które grożą amputacją nogi.

I znów walka na nowo, aby ją zachować. Dalsza chemioterapia, tym razem mocniejsza i dodatkowo cykl radioterapii. W październiku 2021 r. Mateusz miał wykonaną torakotomię płuc, gdzie znajdowały się ogniska przerzutowe.

– Codziennie nasz syn jest rehabilitowany, aby ta noga mogła wrócić chociaż częściowo do sprawności, umożliwiającej mu samodzielne chodzenie. Nie łatwo jest się nauczyć na nowo chodzić ze sztucznym kolanem.

By móc skuteczniej walczyć o życie dziecka wykonaliśmy prywatnie badanie genetyczne wycinka guza. W wyniku czego Mateusz został zakwalifikowany do chemii celowanej, która nie jest refundowana. Przyjmuje ten lek w domu a my musimy zbierać pieniądze na pokrycie jego zakupu – opisują dalsze leczenie chłopca jego najbliżsi.

Zwracamy się do Wszystkich ludzi o wsparcie finansowe, które zostanie przeznaczone na lek celowany, rehabilitację i pomoc psychologiczną.

Pomóżcie mu wrócić chociaż częściowo do zdrowia. By mógł jak inne dzieci chodzić i poznawać świat. Teraz jest odcięty od życia, zamknięty w domu. Największym marzeniem Mateusza jest znów chodzić, pływać i jeździć na rowerze.

Pomóc Mateuszowi można dokonując wpłaty na konto:

wpłaty złotówkowe

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 2972 pomoc dla Mateusza Gawina

wpłaty zagraniczne

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Mateusz:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 2972 Help for Mateusz Gawin

1 procent

Aby przekazać 1% podatku dla Mateusza:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 2972 pomoc dla Mateusza Gawina

kawalek-nieba.pl / IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button