Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Tarnowscy policjanci pomagają i dbają o bezpieczeństwo uchodźców z Ukrainy

Tarnowscy Policjanci angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, są obecni między na tarnowskim dworcu PKP, gdzie zapewniają bezpieczeństwo obywatelom Ukrainy uciekającym z kraju objętego wojną.

Tarnowscy policjanci od początku inwazji na Ukrainę włączyli się w pomoc uchodźcom, którzy ze względu na wojnę zmuszeni zostali do opuszczenia swojej ojczyzny. Mundurowi angażują się w zbiórki pieniędzy oraz niezbędnych rzeczy dla nich, a podczas każdego przyjazdu uchodźców do Tarnowa, stróże prawa dbają o ich bezpieczeństwo i udzielają podstawowej pomocy, pomagają im w przeniesieniu bagaży i kierują do punktów recepcyjnych.

Dla szukających w naszym kraju schronienia osób w punkcie recepcyjnym czeka miejsce, w którym mogą odpocząć, posilić się i zregenerować siły przed dalszą podróżą. Dzieci znajdą kącik do zabawy. Wszyscy otrzymują tu również niezbędne informacje i wskazówki.

Pomocy uchodźcom udzielają tu pracownicy administracji samorządowej, sprawne funkcjonowanie punktu zapewniają też liczni wolontariusze, a także funkcjonariusze Straży Miejskiej w Tarnowie.

Policjanci, mając na uwadze, że zmęczeni uchodźcy mogą stać się celem m.in. złodziei, oszustów przeciwdziałają tego typu przestępstwom. Wszystkie osoby, których zachowanie wzbudza podejrzenia policjantów, są legitymowane i sprawdzane przez mundurowych bądź kryminalnych. Ponadto funkcjonariusze weryfikują każde zgłoszenie, które napływa od pracowników punktu recepcyjnego, innych służb lub wolontariuszy, z którymi policjanci pozostają w stałym kontakcie.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button