Powiat TarnowskiWiadomości

Straciła panowanie nad pojazdem i wjechała na teren szkoły

Zjechała ze skarpy na teren szkoły podstawowej. Zniszczyła ogrodzenie szkoły, krzewy, barierkę, latarnię oraz własny samochód. Policjanci sprawdzą czy nie doszło do awarii pojazdu.

8 lutego 2022 roku po godzinie 7 rano dyspozytor numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie o pojeździe, który wjechał na teren szkoły niszcząc szkolną infrastrukturę. Na miejsce skierowano służby ratunkowe. Ratownicy medyczni udzielali pomocy 39-letniej kierującej oraz jej 10-letniemu pasażerowi, strażacy zabezpieczyli przewrócona latarnię oraz zneutralizowali wycieki z forda.

Policjanci sprawdzili monitoring zewnętrzny oraz wysłuchali relacji kierującej oraz świadków zdarzenia. 39-latka twierdziła, że przyjechała w rejon ulicy Jasnej gdzie pojazd przestał reagować na wciskanie pedału hamulca. W pewnym momencie straciła całkowicie kontrolę nad swym samochodem z automatyczną skrzynią biegów. Pojazd przejechał w poprzek deptaku przy ul. Jasnej, wjechał na pas zieleni, przewrócił przęsło ogrodzenia i zjechał ze skarpy wprost na krzewy okalające schody, zniszczył barierkę przy schodach i dalej kontynuował jazdę w kierunku południowym. Ford zatrzymał się dopiero na parkingowej latarni, która mocno się przychyliła. W samochodzie był jeszcze 10-letni syn kierowcy. Kierująca w chwili zdarzenia była trzeźwa.

Poszkodowane osoby trafiły na badania do tarnowskiego szpitala. Policjanci zabezpieczyli pojazd w celu przeprowadzenia dokładnych oględzin a w toku postępowania ustalą przyczyny zdarzenia.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button