Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Sezon motocyklowy oficjalnie otwarty

Tarnów opanowali fani jednośladów. „Stara Kapłanówka” pomieściła kilka tysięcy motocyklistów, którzy paradnym przejazdem ulicami Tarnowa podkreślili rozpoczęcie sezonu motocyklowego w regionie.

Sezon motocyklowy w Tarnowie oficjalnie rozpoczęty. Na drogach pojawia się coraz więcej fanów jednośladów. Niestety liczba wypadków z ich udziałem wzrasta. Dlatego też podczas uroczystego otwarcia tegorocznego sezonu motocyklowego policjanci tarnowskiej drogówki przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, promując przede wszystkim zachowanie rozwagi, ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Niestety otwarcie sezonu motocyklowego w Tarnowie nie można zaliczyć do udanego. Wypadek ze skutkiem śmiertelny w Radłowie na zakończenie „majówki”, a dzień później poważna kraksa z udziałem motocyklisty w Marcinkowicach to smutne informacje z tarnowskich dróg.

Apelujemy do motocyklistów o rozważną jazdę, unikanie ryzykownych manewrów i prawidłowe wyprzedzanie, a także stosowanie zasady ograniczonego zaufania, która powinna przyświecać wszystkim użytkownikom dróg. Dlatego też tarnowscy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego, bo przecież każdy jego uczestnik musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Przypominamy o ogólnopolskiej kampanii „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”, która na celu zwiększenie czujności kierowców pojazdów samochodowych oraz zachowanie zdrowego rozsądku.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button