Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Poważna kraksa na Polach Klikowskich / zdjęcia

Cztery samochody uczestniczyły w sobotniej kraksie na Polach Klikowskich. Ruch w kierunku Żabna został zatrzymany na kilkadziesiąt minut. Dwie osoby trafiły do tarnowskiego szpitala, na szczęście obrażenia nie zagrażają ich życiu.

W sobotę (12.02) po godzinie 19 w rejon wiaduktu autostradowego nad ul. Niedomicką zostały skierowane służby ratunkowe. Ratownicy udzielali pomocy rannym, strażacy zabezpieczali miejsce wypadku oraz wstrzymali ruchu w kierunku Żabna i Tarnowa. Policjanci ruchu drogowego, którzy przybyli na miejsce, określili skutki i określili przyczynę i okoliczności tego zdarzenia.

Okazało się, że 21-letni kierowca saaba jechał w kierunku Tarnowa i tuż przez wiaduktem podjął manewr wyprzedzania kolumny samochodów. Nie upewnił się jednak, że może go w sposób bezpieczny wykonać i przyspieszając na stracił panowanie nad swoim samochodem. Doprowadził on do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka leksusem, którego 23-letni kierowa jechał w stronę Żabna. W wyniku uderzenia saab został wypchnięty na wyprzedzanego, osobowego fiata, którego kierowcą była 21-letnia mieszkanka Tarnowa wracająca do domu. Kierująca fiatem oraz kierowca saaba wpadli do przydrożnych rowów melioracyjnych po obu stronach drogi. Zniszczone elementy rozbitych samochodów dodatkowo uszkodziły karoserię dostawczego fiata, który nadjechał z kierunku Żabna.

W wyniku zderzenia, obrażeń ciała doznał pasażer osobowego saaba – mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który z urazami twarzoczaszki mógł opuścić szpital.

Przeprowadzone badania kierowców biorących udział w wypadku drogowym nie wykazały nietrzeźwości. Zebrany materiał dowodowy posłuży policjantom komendy miejskiej, prowadzącym postępowanie przygotowawcze, na określenie wszystkich okoliczności i przyczyn, a co za tym idzie wskazanie winnego tego wypadku drogowego.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button