Powiat TarnowskiWiadomości

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych w Tarnowie przy ul. Narutowicza. 31-letnia kobieta wbiegła bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Z urazami bioder trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Bardzo niebezpieczna sytuacja miała miejsce w niedzielę po godzinie 17 w Tarnowie na przejściu dla pieszych przy Tarnowskich Wodociągach. Na przejściu dla pieszych została potrącona 31-letnia mieszkanka naszego miasta i z urazami bioder trafiła do tarnowskiego szpitala. Tam zajęli się nią lekarze. Na miejscu wypadku pozostał 50-letni kierowca osobowego chevroleta, który oświadczył, że kobieta wbiegła bezpośrednio przed jego samochód. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy w przeciwieństwie do pieszej, która w wydychany powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Kto zawinił w tym wypadku? Postępowanie wszczęte przez policjantów tarnowskiej komendy pozwoli na ustalenie wszystkich jego okoliczności.

Jest to drugie w ciągu kilku dni potrącenie na przejściu dla pieszych.

Tarnowscy policjanci przypominają kierowcom o obowiązku obserwacji newralgicznych miejsc na drogach, którymi niewątpliwie są przejścia dla pieszych i obowiązku ustępowania pieszym pierwszeństwa. Pieszym przypominamy o zakazie używania urządzeń elektronicznych, które powodują odwrócenie uwagi przy pokonywaniu przejść dla pieszych.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button