Wiadomości
Trending

Poranny wypadek z udziałem busa. Cztery osoby trafiły do szpitala

Cztery osoby trafiły do tarnowskiego szpitala w związku z wypadkiem, jaki miał miejsce około godziny siódmej rano na drodze gminnej w Szynwałdzie. Kierowca z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał z drogi i doprowadził do przewrócenia busa.

Dzisiaj o siódmej rano na drogę gminną Szynwałd – Pilzno zostały skierowane służby ratunkowe. Informacja z Centrum Powiadamiania Ratowniczego wskazywała na wypadek busa przewożącego dzieci z niepełnosprawnością do tarnowskich szkół. W wypadku miało uczestniczyć 7 osób, w tym pięcioro dzieci. Gdy służby pojawiły się na miejscu, rozpoczęła się akcja ratunkowa. Ratownicy z zespołów ratunkowych udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym. Ratownicy skierowali do tarnowskiego szpitala dwoje dzieci w wieku 12 i 15 lat z ogólnymi obrażeniami ciała i głowy niezagrażające życiu, a także opiekunkę z podejrzeniem złamania ręki i kierowcę z urazem głowy. Strażacy pozostałym na miejscu dzieciom ustawili namiot z nagrzewnicą na czas oczekiwania przyjazdu rodziców i opiekunów, a policjanci ustalali przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Wstępne ustalenia wskazują, że na bardzo śliskiej drodze kierowca najprawdopodobniej wpadł w poślizg i stracił kontrolę na prowadzonym pojazdem. Konsekwencją utraty kontroli było zjechanie do przydrożnego rowu i przewrócenie pojazdu na prawą stronę. W miejscu wypadku przez kilkadziesiąt minut droga była całkowicie zablokowana, później ruch odbywał się w sposób wahadłowy. Zniszczony bus został usunięty z rowu przy pomocy sprzętu specjalistycznego i przetransportowany na policyjny parking. Wyjaśnieniem tego wypadku zajmą się specjaliści rekonstrukcji wypadków drogowych oraz ruchu drogowego.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button