Powiat TarnowskiWiadomości

Policjanci w służbie na wschodniej granicy

Minęły święta, przywitaliśmy również Nowy Rok. Niestety nie wszyscy mogli spędzić ten wyjątkowy czas w domach z bliskimi. Takiej szansy nie mieli policjanci tarnowskiej drogówki, którzy od połowy października systematycznie wyjeżdżają na wschód, gdzie są potrzebni i gdzie pełnią służbę w strefie nadgranicznej.

Właśnie wczoraj dwóch mundurowych z Tarnowa udało się na granicę. Dzisiaj kolejna dwójka dołączy do kolegów. Spędzą razem najbliższe dwa tygodnie, pracując na przygranicznych drogach. Do ich zadań należeć będzie m.in. kontrola pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających ze strefy nadgranicznej, sprawdzanie wymaganych dokumentów i przestrzeni ładunkowej pojazdów pod kątem nielegalnego przewożenia osób.

Jak dotąd na wschodniej granicy pracowało 14 mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Teraz granicy kraju strzeże 30 policjantów drogówki z małopolskiej Policji. W świąteczny weekend nastąpiła kolejna zmiana warty na wyznaczonych posterunkach w przygranicznym pasie.

Naszym kolegom i koleżankom oraz wszystkim służbom pracującym na granicy życzymy zdrowia i bezpiecznej służby. Robicie kawał dobrej roboty, dzięki czemu wielu może czuć się bezpiecznie. W myślach mamy także Waszych bliskich, dla których czas rozłąki jest trudnym wyzwaniem.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button