Powiat TarnowskiWiadomości

Pijani na drogach Tarnowa

Wsiedli za kierownicę swoich samochodów mając ponad 2 promile alkoholu. Kobieta zakończyła podróż w przydrożnym rowie, mężczyzna staranował dwa stojące na parkingu samochody oraz zniszczył tablice ogłoszeniową.

We wtorek 8.02.br. późnym popołudniem dyżurny otrzymuje informację o srebrnym lanosie, który zaparkował w przydrożnym rowie. Według relacji naocznych świadków jego kierowca wcześniej prowadził niepewnie, dodatkowo nie zmieścił się na rondzie w rejonie MPEC-u. Patrol ruchu drogowego, który pojawił się na miejscu stwierdził, że za kierownica siedziała kobieta i reagowała na polecenia. Policjanci wybili tylną szybę, co ją obudziło. Gdy policjanci pomogli jej wysiąść z samochodu przeprowadzili badanie, które wskazało, że jest pijana. 21-letka, mieszkanka powiatu tarnowskiego w wydychanym powietrzu miała niemalże 2,5 promila alkoholu. Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym, a kobieta trafiła pod opiekę osoby wskazanej.

Wczoraj po południu pijany mężczyzna staranował dwa samochody zaparkowane na ulicy Mościckiego i zakończył swoją jazdę na tablicy ogłoszeniowej. 38-latek „wydmuchał” również niemalże 2,5 promila alkoholu. Tarnowianin został przewieziony do komisariatu Policji w Mościcach, gdzie będzie prowadzone postępowanie w związku uszkodzeniem dwóch pojazdów zaparkowanych przy ul. Mościckiego, a także zniszczenia tablicy ogłoszeń.

Oboje będą odpowiadać za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna. Mężczyzna dodatkowo musi się liczyć z naprawą uszkodzonych pojazdów oraz mienia i postępowaniem, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button