Powiat TarnowskiWiadomości

Pijani kuzyni na skuterach

Przed świętami wielkanocnymi patrol z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymał noszących to samo imię i nazwisko cyklistów, jadących po skończonej pracy u tego samego pracodawcy, na takich samych motorowerach, niestety po pijanemu.

Policjanci strzegący tego popołudnia bezpieczeństwa na terenie gminy Tarnów, jadąc ul. Brzozową w Zgłobicach, natknęli się na dwóch motorowerzystów. I pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie osobliwe zachowanie kierowców. To właśnie ono przykuło uwagę mundurowych, obserwujących zachowanie mężczyzn na kilkusetmetrowym odcinku drogi gminnej.

Mieszkańcy gminy Pleśna jechali mało stabilnie, jakby mieli problem z utrzymaniem równowagi, raz gęsiego, to znów obok siebie, zajeżdżając sobie nawzajem drogę. Niebezpiecznej jeździe położyli kres mundurowi, zatrzymując obu mężczyzn do kontroli. Po wylegitymowaniu okazało się, że obaj noszą to samo imię i nazwisko, są kuzynami i mieszkają po sąsiedzku, w jednej wiosce. Niestety od obydwu czuć było również woń alkoholu. Badania krewniaków nie pozostawiły żadnych wątpliwości — obaj byli nietrzeźwi i obaj mieli w organizmie niespełna promil alkoholu.

Nawet nie zaprzeczali, że pili alkohol. Z rozbrajającą szczerością przyznali, że wracają do domu z pracy, po której zakończeniu wypili sobie na szybko po dwa piwa. Spierali się jedynie o to, który zajechał drogę drugiemu, co zwróciło uwagę mundurowych i ostatecznie doprowadziło do ich zatrzymania.

Krewniacy odpowiedzą za jazdę na podwójnym gazie. Obu grozi kara wysokiej grzywny, pozbawienia wolności do lat dwóch oraz minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Sprawdź także
Close
Back to top button