Powiat TarnowskiWiadomości

Lód nigdy nie jest bezpieczny!

Ferie tuż, tuż. Dzielnicowy Paweł Wantuch przedstawił zagrożenia wynikające z nieostrożnego zachowania podczas zimowego wypoczynku w rejonie zbiorników wodnych.

Dla wszystkich uczniów rozpoczyna się czas zimowego wypoczynku. Policjanci natomiast edukują dzieci i młodzież, jak bezpiecznie spędzić ten czas. Asp. sztab. Paweł Wantuch — dzielnicowy Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zorganizował pokaz, jak należy zachować się w rejonie zamarzniętych zbiorników wodnych. Pomogli mu w tym strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowa, którzy w ramach ćwiczeń przeprowadzili pokaz wyciągania osoby, pod którą załamał się lód. Praktyczna lekcja, w której uczestniczyli uczniowie tarnowskich szkół, pozwoli wpłynąć na ich wyobraźnię. Z pewnością przełoży się to na odpowiedzialne zachowanie młodzieży podczas zimowych ferii.

Tarnowscy policjanci apelują, aby zwrócić szczególną uwagę na samotnie bawiące się dzieci szczególnie w tych niebezpiecznych miejscach. Lód może być bardzo kruchy i może dość do jego pęknięcia. Odradzajmy i nie pozwalajmy wchodzić na tafle lodu przymarzniętych zbiorników. Unikajmy tragedii, do jakiej może dojść w wyniku nieroztropnej zabawy. Jeżeli widzimy taką sytuację, nie bądźmy obojętni i informujmy dyżurnego KMP w Tarnowie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie dopuśćmy do sytuacji, w której może dojść do narażenia zdrowia bądź życia naszych dzieci.

Lód ulega ciągłym zmianom i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie! Bezwzględnie powinno unikać się samodzielnego przebywania na lodzie.

Sprawdźmy, czy w razie potrzeby nasze pociechy będą umiały wezwać pomoc. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających ich życiu i zdrowiu.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button