Wiadomości
Trending

Kierowca stracił prawo jazdy. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 128 km/h

Utrata prawa jazdy, 20 punktów karnym i 2600 złotych mandatu karnego „zarobił” 23-letni kierowca mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który 2 stycznia br. w Gromniku na drodze wojewódzkiej rozpędził swoje auto do prędkości 128 km/h w miejscu, gdzie prędkość ta jest obniżona do 50 km/h.

W nowym roku policjanci tarnowskiej „drogówki” kontrolowali zachowania kierowców na drodze wojewódzkiej w Gromniku. Przed południem 2.01.2024 roku zatrzymali do kontroli kierowcę Volkswagena Golfa, który jechał w obszarze zabudowany z prędkością 128 km/h. Okazało się, że to 23-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w chwili zatrzymania dodatkowo jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci zaproponowali mu mandat karny za zbieg wykroczeń w wysokości 2600 złotych i 20 punktów karnych, który kierowca przyjął. Dodatkowo w związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowany policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych przyniosło jednak dla niego niepokojącą informację. Jego konto kierowcy nie jest wyzerowane. Widnieje w nim wpis o posiadaniu aktywnych 5 punktów karnych.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button