Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Kiedy powstanie nowy batalion #WOT w Tarnowie?

Jak informuje Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie wszystko wskazuję, że rozmowy na temat ulokowania kolejnego batalionu 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej już wkrótce mogą mieć swój finał.

Wczoraj tj. 19 stycznia 2022 r. w budynku WKU Tarnów miało miejsce spotkanie robocze dotyczące utworzenia 113 batalionu lekkiej piechoty, w którym uczestniczyli przedstawiciela dowództwa Wojska Obrony Terytorialnej, Dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Komendant 35 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Krakowie, Przedstawiciele Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Krakowie, Prezydent Miasta Tarnowa oraz Starosta Powiatu Tarnowskiego.

Trzymamy kciuki za przygotowanie wszystkich spraw związanych ze sformowania jednostki.

Wg zapowiedzi z 2018 r. docelowo tarnowski Batalion Obrony Terytorialnej ma liczyć 704 osoby. Jego siedzibą będzie część biurowca po dawnej siedzibie Zakładów Mechanicznych przy ulicy Kochanowskiego, w której na co dzień ma urzędować około 70 żołnierzy zawodowych.

O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się żołnierze rezerwy, a także te osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy – służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą Ojczyźnie.

foto: WOT

WKU Tarnów

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Sprawdź także
Close
Back to top button