Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Groźny wypadek w centrum Tarnowa

Po godzinie trzynastej na jednej z ulic Tarnowa doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Trzy osoby trafiły do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierowca osobowej skody, 20-letni mieszkaniec Tarnowa, wyjeżdżając ze strefy zamieszkania ulicy Parkowej, chciał przejechać przez ulicę Romanowicza w kierunku Boya Żeleńskiego. Niestety nie zastosował się do obowiązujących znaków i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdów samochodom poruszającym się ulicą Romanowicza. Wjeżdżając na drogę główną, uderzyła w niego osobowa mazda, kierowana przez 26-letnią mieszkankę Tarnowa, która jechała od strony ulicy Klikowskiej. Następnie w wypchniętą skodę, uderzyła kolejna mazda, której 56-letni kierowca, jadąc od strony parku, nie zdążył zatrzymać. Skoda została siłą uderzenia wypchnięta na chodnik. Dwie mazdy pozostały w rejonie skrzyżowania, skutecznie blokując jeden pas drogi. Na miejscu interweniowali strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy rannym. Trzy osoby trafiły do tarnowskiego szpitala z urazami głowy. Tam zajęli się nimi lekarze. Po konsultacji lekarskiej pacjenci mogli opuścić placówkę medyczną.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustali przebieg zdarzenia, niestety kierowca skody nie potrafił wyjaśnić, dlaczego nie ustąpił pierwszeństwa pojazdom, gdy wyjeżdżał ze strefy zamieszkania. Wszyscy kierowcy posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami i byli trzeźwi. Materiały zebrane na miejscu posłużą do przeprowadzenia postępowania przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button