Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Dobre i złe strzelnice? Czy strzelnica w Ładnej płoszy zwierzęta?

Przed kilku laty Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs ofert pn. „Strzelnica w powiecie”. Z punktu widzenia obronności Państwa Polskiego projekt był bardzo cenny. Niestety z perspektywy czasu widać, że jak wiele takich wartościowych inicjatyw spalił w znacznym stopniu na panewce. Dlatego też cenne są wszystkie inicjatywy, które chcą zapełnić lukę, jaka istnieje na tym polu, tak aby wszyscy chętni mogli trenować  i nabywać obycia z bronią.

Zaledwie 4 kilometry od Tarnowa w Ładnej powstała strzelnica. Obiekt wyposażony jest w oś 25 metrów, na której znajduje się 10 stanowisk strzeleckich. Niestety jak się okazuje nie wszystkim, takie działania przypadają do gustu. Sprzeciw wobec obiektu przyszedł z najmniej oczekiwanej strony — a mianowicie środowiska myśliwych. Z informacji wynika, że myśliwi są zaniepokojeni m.in. faktem, że huk broni może płoszyć zwierzęta…

Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy wiadomość od jednego z członków tarnowskiego klubu strzeleckiego – „Legion Klub Kolekcjonersko Sportowy”. Pozwalamy sobie go tutaj zamieścić.

Współpracujemy ze strzelnicą Top GUN. Strzelnica pozwala nam nieodpłatnie prowadzić zajęcia dla dzieci, które to zajęcia my również prowadzimy charytatywnie (może znajdziemy kiedyś przyszłego mistrza olimpijskiego). Ze względu na sytuację za naszą wschodnią granicą pozwala nam również prowadzić zajęcia dla dorosłych propagujące strzelectwo i pozwalające czasami pierwszy raz w życiu mieć kontakt z bronią palną. Dowiedzieliśmy się ostatnio że strzelnica Top GUN z jakiegoś bliżej nie określonego powodu jest solą w oku kilku osób z Zarządu Koła Łowieckiego Dzik w Woli Rzędzińskiej.

Podczas budowy strzelnicy odwiedził ją Łowczy wyrażając zaniepokojenie, że strzelnica będzie odstraszać zwierzęta. Z naszych obserwacji wynika że nie jest to prawdą bo często stada saren pasą się obok strzelnicy.

Pan Łowczy ponowił swoje wizyty na strzelnicy twierdząc, że strzelnica nie ma zatwierdzonego regulaminu i że strzelania odbywają się nielegalnie. Regulamin oczywiście jest zatwierdzony i wywieszony. Łowczy sfotografował podbity regulamin.

Od tego czasu pojawiły się donosy z Koła łowieckiego Dzik do Starostwa w Tarnowie, Gminy oraz na Policję. Jakoby strzelnica przeszkadzała okolicznym mieszkańcom. Urząd Gminy oraz Policja stwierdzili że takich skarg od mieszkańców nie było. Strzelnica spodziewa się w najbliższym czasie zleconych kontroli ze Starostwa.

Jako strzelcom sportowym jest nam zwyczajnie przykro ponieważ uważaliśmy, że obiekty takie jak strzelnice powinny łączyć środowisko strzeleckie w postaci myśliwych, kolekcjonerów, sportowców oraz innych posiadaczy broni palnej, a nie dzielić.

Jako Stowarzyszenie oraz Klub Sportowy, często stajemy w obronie myśliwych których ostatnimi czasy media nie oszczędzały. Braliśmy udział w protestach i podpisywaliśmy petycje kiedy myśliwym starano się ograniczyć przywileje.

A teraz jako środowisko strzelców sportowych i kolekcjonerów dostajemy podziękowanie w postaci próby zamknięcia strzelnicy której w okolicy brakowało, zanim zdążyła się na dobre rozwinąć i rozbudować.

Wydaje nam się nie do pomyślenia, aby w obecnych czasach próbować zamykać strzelnice i utrudniać ludziom chęć szkolenia się z obsługi broni palnej. Jako Klub sportowy uważamy nawet że są to (mamy nadzieję wynikające tylko z ignorancji) działania na szkodę obronności Państwa Polskiego.

Legion Klub Kolekcjonersko Sportowy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button