Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Caritas i fundacja “Auxilium” stworzyły centrum informacyjno-interwencyjne dla uchodźców z Ukrainy

Można tutaj zasięgnąć informacji, znaleźć pomoc i radę albo po prostu przyjść porozmawiać. Przy ul. Legionów 30 w Tarnowie powstało Centrum Informacyjno-Interwencyjne dla Ukraińców, efekt współpracy Caritas Diecezji Tarnowskiej i Fundacji “Auxilium”.

Jak powiedział Radiu RDN prezes Fundacji “Auxilium” ks. Józef Partyka, miejsce, gdzie znajduje się Centrum, jest wybrane nieprzypadkowo, ponieważ uchodźcy mogą tutaj nie tylko zasięgnąć informacji, ale także uzyskać pomoc w Poradni Specjalistycznej Arka.

– Nasze wspólne spotkania z księdzem dyrektorem Caritas Diecezji Tarnowskiej doprowadziły do takiego pomysłu, by stworzyć takie Centrum Informacyjno-Interwencyjne. Dodatkowo takim atutem, który mamy, jako Fundacja, jest to, iż w tym samym budynku prowadzimy od niedawna Poradnię Specjalistyczną Arka i oferujemy bardzo szeroką pomoc, także w języku rosyjskim i ukraińskim. W związku z tym zrodził się taki pomysł, żeby to Centrum powstało właśnie tutaj, jest to też centrum miasta.

Centrum Informacyjno-Interwencyjne mieści się w dawnym budynku kurii diecezjalnej przy ul. Legionów 30. Jest ono czynne w poniedziałki i czwartki w godz. 12-16 oraz we wtorki i środy w godz. 9-13.

Wszelkie dodatkowe informacje o zakresie pomocy świadczonej przez Centrum uzyskać można pod numerem telefonu: (14) 692-01-70 oraz adresem mailowym: dopomoha@1815.pl.

diecezja.tarnow.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button