Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Adam Smołucha kierownikiem oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu Św. Łukasza w Tarnowie

W poniedziałek, 14 lutego 2022 r. uroczyście otwarto przebudowane pomieszczenia Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nefrologii z Ośrodkiem Dializ w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie.

Kierownikiem Oddziału jest lek. med. Adam Smołucha – specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i geriatrii.

Adam Smołucha przez 27 lat był związany ze Szpitalem Powiatowym w Brzesku, gdzie m.in. przez ostatnie lata pełnił obowiązki dyrektora placówki. Z pracy w Szpitalu w Brzesku zrezygnował po braku rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora.

Na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Nefrologii z Ośrodkiem Dializ w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie znajduje się 29 łóżek, natomiast Ośrodek Dializ liczy 15 stanowisk. Przebudowa miała na celu poprawę warunków pobytu pacjentów na oddziale, zapewnienie większej intymności oraz poprawę warunków sanitarno- higienicznych. Łazienki zostały przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Poprawiły się również warunki pracy personelu medycznego i administracyjnego.

Wartość inwestycji to blisko 3 mln zł, z czego dofinansowanie z budżetu województwa wyniosło ponad 2 mln. Reszta pochodzi ze środków własnych szpitala.

foto: Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza SPZOZ w Tarnowie

IB / malopolskie.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button